אימות דו-שלבי: שיפור אבטחה דיגיטלית

אימות דו שלבי: בחינת החשיבות למניעת פרצות אבטחה באתרים

דף הבית » אימות דו שלבי: בחינת החשיבות למניעת פרצות אבטחה באתרים

נתונים אישיים של גולשים נגישים היום באמצעות פלטפורמות מקוונות שונות, ולכן, כדי למנוע גישה שאינה מורשית, יש לנקוט באמצעי אבטחה חזקים כמו אימות דו שלבי, שמתפקד כמנגנון הגנה קריטי בקרב המתמשך הזה נגד איומי סייבר.

מאמר זה מתעמק במורכבויות של האימות הדו-שלבי, וממחיש את תפקידו המרכזי בשיפור האבטחה הדיגיטלית במגזרים שונים. בין היתר, ננתח את המנגנונים של סיסמאות חד פעמיות (OTPs) והשילוב של אימות ביומטרי, ונחשוף את האופן בו טכנולוגיות אלו מסתגלות לדינמיקה המתפתחת של איומי סייבר.

אתם מוזמנים להתעדכן באופן שבו נהלים מתקדמים של אבטחת מידע וסייבר הופכים את אמצעי הבטיחות הדיגיטליים שלכם למבצר בלתי חדיר.

הבסיס לאבטחה: סיסמאות אישיות

קחו בחשבון את הנתונים האישיים שלא הייתם רוצים שאנשים זרים ייגשו אליהם – תמונות, מיילים במחשב, Wi-Fi ביתי ואפילו חשבון ה-Netflix שלכם. כל אלה מוגנים על ידי סיסמאות שאנו בוחרים וחייבים לזכור.

אבל למרות הסיכונים, רבים מאיתנו בוחרים בסיסמאות פשוטות המבוססות על דפוסים שקל לזכור כמו לחיצות מקלדת ברצף או מידע אישי (ימי הולדת, ימי נישואין, שמות חיות מחמד). האקרים מודעים לבחירות הנפוצות הללו, מה שמפשט את המשימה שלהם, ומדגיש את הצורך בהגנות חזקות יותר של אבטחת מידע בארגון.

שיפור האבטחה באמצעות אימות דו-שלבי

במהלך גישה לשירותים המכילים מידע רגיש (כמו בנקים או ביטוחי בריאות), האימות הדו-שלבי כולל סיסמה ייחודית וחד פעמית שנשלחת למכשיר שרק לכם יש גישה אליו, כגון הטלפון הנייד או האימייל שלכם, והסיסמה הזו, בשילוב עם האישורים האישיים שלכם, מאפשרת השגת אימות מאובטח.

בישראל, כמו במדינות רבות אחרות, אימות דו-שלבי מופיע באופן נרחב במגזרים שונים כדי לשפר את האבטחה, במיוחד בתחומי הבנקאות, שירותי הבריאות והשירותים הממשלתיים. לדוגמה, מנהלי בנקים מיישמים הגנות אלו על מנת לאבטח עסקאות מקוונות, ולדרוש מהמשתמשים לאמת את זהותם באמצעות שילוב של סיסמאות וגורם שני כמו קוד SMS או סריקה ביומטרית.

שיטות זיהוי מתקדמות

בנוסף לסיסמאות OPT אישיות, ניתן לשלב שיטות אחרות כמו זיהוי פנים או אימות טביעת אצבע, וליצור מערכת אימות רב-גורמי חזקה יותר. על מנת להטמיע מערכת זו, שרת נדרש להצפין ולהתאים את הנתונים המתקבלים מהמשתמשים, כדי לוודא ש-PIN ו-OTP הם ייחודיים ומאובטחים. שרתים אלה יכולים להיות באתר או מבוססי ענן, ומספקים גמישות ואבטחה.

סיסמאות נוצרות מחדש מעת לעת (למשל, כל 30 שניות) או מופעלות על ידי אירועים ספציפיים (כמו ניסיון התחברות), מה שמשפר את האבטחה על ידי הגבלת החלון לגישה לא מורשית.

בזכות היישומים הקלים וההטבות הנלוות, בעלי ארגונים רבים מיישמים את שיטות האימות הדו-שלבי באופן נרחב בשל יעילותו, כדי להשיג רמת אבטחה ללקוחותיהם, או לספק אפשרות לעבודה מרחוק לעובדים.

אפליקציית ניהול ידידותית למשתמש

מערכת האימות המתקדמת שלנו מצוידת באימות Radius Comsign וכוללת אפליקציית ניהול אינטואיטיבית המפשטת את תצורת המשתמש והפיקוח. תכונות מפתח כוללות:

פעילות Live:

דוח זה מציג את כל ניסיונות הגישה, ומציין אם הם התקבלו או נדחו, יחד עם שמות משתמש, חותמות זמן ופרטים נוספים.

Active Directory:

משתמשים יכולים לנהל רשימות ספריות על ידי הוספת משתמשים חדשים, הסרת משתמשים קיימים ועריכת פרטי משתמש כגון מספרי טלפון וכתובות דואר אלקטרוני, תוך הקפדה על עדכון ואבטחת כל הפרטים.

הפתרון הייחודי של קומסיין

ל-Comsign יש למעלה מ-20 שנות ניסיון בפתרונות אבטחה ואנחנו מציגים אתComsign Authenticator, מערכת הניהול הידידותית למשתמש עם בתכונות מתקדמות כמו הודעות דחיפה לאימות.

המערכת מבוססת על מחולל סיסמאות חד פעמיות ומספקת גישה מאובטחת למניעת גניבת זהות. משתמשים יכולים להתקין בקלות את אפליקציית המערכת במכשירים הניידים שלהם באמצעות הוראות דואר אלקטרוני או הורדה ישירה, והיא פועלת ללא תלות בחיבור לאינטרנט או בכרטיס SIM.

בעלי עסקים המעוניינים לשפר את האבטחה עם אימות דו-שלבי מבוסס OTP יכולים להסתמך על המומחיות שלנו, עם אפשרויות פריסה כולל SMS, הורדות אפליקציות, הטמעת SSL או קודי QR.

למה הארגון שלכם צריך ליישם אימות דו-שלבי

סיסמאות תמיד נחשבו לשיטה העיקרית לאימות זהות מקוונת, אבל היום, ההגנה שמציעה שימוש בסיסמאות בלבד אינה מספקת באופן דרסטי. פושעי סייבר יכולים לגנוב בקלות סיסמאות, וללא אמצעי אימות נוספים, הם יכולים לגשת לאפליקציות ולמערכות העסקיות שלך ולשבש אותן.

דוח חקירות הפרות של Verizon 2020 מדגיש נתוני משתמשים גנובים כאסטרטגיה נפוצה המופעלת על ידי האקרים, ועסקים קטנים ובינוניים הם יעדים פגיעים במיוחד בשל אמצעי האבטחה החלשים יחסית שלהם בהשוואה לתאגידים גדולים יותר עם תקציבי אבטחת סייבר משמעותיים.

ממצאים אלו מדגישים כי הסתמכות אך ורק על מערכות אנטי וירוס וחומות אש מתקדמות אינה מספקת. יישום אימות דו-שלבי חיוני לא רק לשיפור האבטחה אלא גם לאיזון הצורך בהגנה חזקה על מידע, עם חוויה ידידותית למשתמש השומרת על אמון בין המשתמשים.

אבטחה באמצעות אימות דו-שלבי

בשורה התחתונה, זה הזמן ליצור קשר עם המומחים של קומסיין לקבלת הדרכה אישית

השימוש באימות דו-שלבי מציב מחסום חזק נגד הגאות הבלתי פוסקת של איומי הסייבר איתם מתמודדים בעלי עסקים ואנשים פרטיים מדי יום. על ידי שילוב אמצעי אבטחה מתקדם זה, בעלי אתרים משפרים באופן משמעותי את מסגרות ההגנה שלהם, ויוצרים מצב שבו מידע רגיש יישאר מוגן מפני גישה לא מורשית.

אז אתם מוזמנים להצטרף לעולם המתפתח של התקדמות ביומטרית והגנה על פרטיות נתונים עם נהלים חזקים להגנה על אבטחת אתרים. למידע נוסף על הקמת מערכת אימות דו שלבי חזקה, צרו עוד היום קשר עם המומחים שלנו, לקבלת הדרכה אישית על הטמעת המערכת ושיפור ההגנות הדיגיטליות שלכם.

אתם שואלים – אנחנו עונים:

מהו זיהוי חזק?

זיהוי חזק, כפי שסופק על ידי קומסיין, מציע רמה חזקה של אימות של נתוני משתמש כדי לאשר את הלגיטימיות של ישות ולמנוע התחזות. הגנה זו מיושמת באמצעות אימות שמשלב שתי צורות זיהוי מובחנות: רכיב פיזי, כמו טוקן או אפליקציה, שנמצא ברשות המשתמש בלבד, ומספר זהות שמוכר רק למשתמש, כגון מספר PIN.

ניתן להרחיב מערכת זו להגדרת אימות רב-גורמי (MFA) על ידי שילוב גורמי אימות נוספים, ובכך לשפר עוד יותר את רמת האבטחה.

איך אימות דו-שלבי משפר את האבטחה?

אימות דו-שלבי משפר משמעותית את האבטחה על ידי שימוש בתהליך אימות דו-שכבתי כדי לאשר את זהות המשתמש.

שיטה זו מקשה הרבה יותר על משתמשים לא מורשים לקבל גישה מכיוון שגם אם הם משיגים את הסיסמה, הם עדיין צריכים את הגורם השני כדי להשלים את הכניסה. אמצעי אבטחה זה מגן מפני מגוון התקפות, כולל דיוג וצורות אחרות של גניבת סיסמאות.

מהם הסוגים הנפוצים של גורמים שניים המשמשים באימות דו-שלבי?

הסוגים הנפוצים ביותר של גורמים שניים המשמשים באימות דו-שלבי כוללים:

  • הודעות SMS המכילות קוד חד פעמי
  • אפליקציות אימות היוצרות קודים רגישים לזמן
  • טוקנים פיזיים המייצרים קוד בכתובת לחיצת כפתור, ומזהים ביומטריים כמו טביעות אצבע או זיהוי פנים.

כל סוג מספק רמה שונה של נוחות ואבטחה, המאפשרת למשתמשים לבחור את השיטה המתאימה ביותר לצרכיהם.