דף הבית » SSL מה זה?

SSL מה זה?

במרחבי הרשת האינסופיים, שבהם המידע זורם בחופשיות והחיבורים משתרעים על פני כל כדור הארץ, הבטחת אבטחת התקשורת הדיגיטלית הפכה לבעלת חשיבות עליונה, ותעודות SSL הפכו לגיבור הרשמי של הבטיחות המקוונת, שנועד להגן על חילופי נתונים עדינים בין מכשירים שחוצים את הרשת. אבל מה זה SSL, ומדוע הוא הפך כל כך חיוני בעידן הדיגיטלי שלנו? התשובות בשורות הבאות.

תעודת SSL מה זה אומר?

SSL (Secure Sockets Layer) הוא פרוטוקול טכנולוגי סטנדרטי המיועד לאבטחת תקשורת בין שני מכשירים או להעברת מכשירים על גבי רשת לא מאובטחת. פרוטוקול SSL משתמש במערכת קריפטוגרפית שיוצרת קישור מוצפן בין שרת ללקוח, ומונעת מצד שלישי לקרוא או לשנות כל מידע רגיש המועבר ביניהם. זה שומר על חיבורי אינטרנט מאובטחים ומונע מאנשים לקבל גישה למידע המועבר בין שתי מערכות.

החשיבות של תעודות SSL

על מנת ליצור קישור מוצפן, בעלי אתרים מחויבים ברכישת תעודת SSL, המגנה על כל הנתונים המועברים בין שרת האינטרנט לדפדפן באמצעות אלגוריתמים חכמים, המונעים את קריאת הנתונים הללו. ישנם ספקי אחסון אתרים, המציעים אישורים מובנים, אך ניתן לרכוש אותם בנפרד.

לצד אתרים שמאובטחים באמצעות תעודת ssl מוצג סמל מנעול, המופיע ליד כתובת האתר. בלחיצה על הסמל הזה, המשתמשים יכולים לראות את פרטי התעודה כולל תוקף, בעלים רשום, שם דומיין ותאריך הנפקה. בנוסף, אתר אינטרנט מאובטח בתעודת SSL יתחיל ב- HTTPS, קיצור של Hyper Text Transfer Protocol Secure. אם לאתר אין אישור SSL, רק האותיות HTTP יופיעו.

הסיבות לכך שאתרי אינטרנט זקוקים לתעודות SSL

1. שמירה על אבטחת נתוני המשתמש.
2. מניעת שכפול של האתר באופן בלתי חוקי מהאקרים.
3. יצירת תחושת ביטחון בקרב כל מי שמבקר באתר.

אם אתר אינטרנט מבקש מהמבקרים בו פרטים אישיים כגון מידע פיננסי, רשומות רפואיות או אישורי התחברות, אזי יש צורך באבטחת SSL כדי להבטיח הגנה על המידע הפרטי שלהם.

הסוגים העיקריים של תעודות SSL

ישנם שלושה סוגים עיקריים של תעודות SSL:

תעודות DV (Domain Validated)

תעודות אלו מאמתות את הבעלות על שם הדומיין. הן הסוג הבסיסי ביותר של תעודת SSL ובדרך כלל גם הזולות ביותר.

תעודות OV (Organization Validated)

תעודות אלו מאמתות את זהות הארגון שבבעלותו שם הדומיין. הן יקרות יותר מתעודות DV, אבל הן מציעות רמת אבטחה גבוהה יותר.

תעודות EV (Extended Validation)

תעודות אלו מציעות את רמת האבטחה הגבוהה ביותר, והן מהוות סוג נוסף של אישור מאומת לארגון. הן מאמתות את זהות הארגון שבבעלותו שם הדומיין וגם מאמתות את הכתובת הפיזית של הארגון. תעודות EV הן הסוג היקר ביותר של תעודת SSL.

מהי מערכת CERTM?

מערכת CERTM מבית COMSIGN היא מערכת חכמה, המאפשרת לנהל באופן יעיל את כלל התעודות הדיגיטליות בארגון. באמצעות כלי אוטומציה, גישה, ניהול ובקרה נוחים ונגישים, קל לנהל את מחזור החיים של התעודות בארגון – לקבל התראות, לחדש תעודות אוטומטית, להשהות, לבטל, לפלח ועוד, ובכך להבטיח למשתמשים ולארגון ביטחון ואבטחה מקסימליים.
לסיום,
מרחב הסייבר לא מפסיק להתפתח, תעודות SSL עומדות כחותם של אמון, כשהן מבטיחות למשתמשים שהמידע הרגיש שלהם מוגן מעיניים סקרניות ומכוונות זדוניות. בין אם מדובר בהגנה על עסקאות פיננסיות, שמירה על רשומות רפואיות או חיזוק אישורי כניסה, הצפנת SSL משמשת הגנה מפני הסכנות של הגבולות הדיגיטליים.
אז בפעם הבאה שתיתקלו בסמל המנעול המרגיע הזה ליד כתובת אינטרנט או תהיו עדים להפיכת "HTTP" ל-"HTTPS", זכרו את האפוטרופוסים הבלתי נראים שעומדים על המשמר, ומבטיחים שהכבישים המהירים הדיגיטליים שאנו עוברים בהם יישארו בטוחים ומאובטחים עבור כל נוסע.

אשמח להתקדם לתעודת SSL


    אפשר גם בטלפון: 8770*
    אשמח להתקדם לתעודת SSL


      אפשר גם בטלפון: 8770*