דף הבית » סיפור לקוח: כיצד משרד עורכי דין אברהם ללום חוסך זמן וניירת מיותרת בזכות חתימה דיגיטלית על עסקאות מקרקעין עם נדל"ן Online

סיפור לקוח: כיצד משרד עורכי דין אברהם ללום חוסך זמן עבודה והמון ניירת מיותרת בזכות חתימה דיגיטלית על עסקאות מקרקעין עם נדל"ן Online

פירמת עורכי הדין – אברהם ללום ושות’  הינה פירמה בינלאומית, מהמובילות בישראל בתחום מימון נדל”ן, מקרקעין וההתחדשות העירונית, המדורגת בקביעות, שנה אחר שנה, במדריכי דרוג ישראליים ובינלאומיים, כאחת מפירמות עורכי הדין המובילות בתחום המקרקעין וההתחדשות העירונית.

 עד לאחרונה, תהליכי חתימה בתחום המקרקעין דרשו מעורכי הדין בפירמה להדפיס אלפי דפים מדי יום  ולבלות שעות ארוכות בהחתמת הצדדים השונים על החוזה. זאת, עוד מבלי שלקחנו בחשבון את העלויות הקשורות לכך.

במסגרת החיפוש המתמיד אחר ייעול ושיפור תהליכי עבודה, היה עו"ד אברהם ללום מיוזמי פיתוח חתימה דיגיטלית, מוכרת משפטית, בעסקאות מקרקעין.

לכן, היה זה טבעי שמשרדו יהיה מהראשונים להצטרף למהפכה בתחום באמצעות רכישת "נדל"ן Online" של Comsign. מהלך ששינה וייעל באופן משמעותי את שגרת העבודה במשרד.

מתהליך של שעות לחתימה תוך דקות בודדות

"אנחנו כאן, במשרד, למעשה כבר קרוב לחודש מבצעים עסקאות אך ורק באמצעות מערכת אונלין, מערכת דיגיטלית באופן מלא.", אומר עו"ד אברהם ללום, מייסד המשרד, ושותף מנהל, " השולחן נשאר נקי ללא ניירת והחתימות שלנו מבוצעות רק באמצעות אייפדים.. בתהליך, שאני חייב לומר, מתרגלים אליו מאוד מהר."

תהליך החתימה הדיגיטלית על עסקאות מקרקעין הינו תהליך שאושר על ידי ועדת האתיקה (גילוי דעת את/22/1 של לשכת עורכי הדין), והן על ידי לשכות רשות המקרקעין.

כחלק מעבודתה הבינלאומית, פירמת עורכי הדין אברהם ללום ושות', מחפשת כל הזמן דרכים לייעל את תהליכי העבודה השוטפת. תהליך החתימה על עסקאות המקרקעין היה דוגמא לתהליך שדרש ייעול, אך לשם כך נדרש פתרון מתאים.

"ראינו שאנחנו מבזבזים הרבה זמן על התהליך, ושהצוות צריך כל הזמן להתעסק בפתרונות טכניים – להדפיס, לסרוק. זה לוקח הרבה זמן." מציין עו"ד ללום.

אבל, דיגיטציה של תהליך החתימה על עסקאות המקרקעין דרשה שינוי של כללים רבים ותיאום בין גופים לא מעטים – משרד המשפטים, ועדת האתיקה, לשכת רישוי מקרקעין, רשות מקרקעי ישראל וגופים נוספים.

לצורך כך, נדרש גורם מקצועי שיאפשר לקבל החלטה שתסייע במעבר לעולם הדיגיטל.

הצטרפו למהפכת החתימה הדיגיטלית בעסקאות המקרקעין


  או חייגו 8770*

  נדל"ן Online  של Comsign – פיתרון דיגיטלי, תקף משפטית, לחתימה על עסקאות מקרקעין, ולא פחות חשוב – ירוק יותר.

  חברת    Comsign, המובילה את מהפכת החתימה האלקטרונית בישראל, לקחה על עצמה לפתח את התוכנה המתאימה והשיקה את "נדל"ן Online" – מערכת קבילה משפטית המאפשרת לבצע חתימה דיגיטלית על עסקאות מקרקעין, בהתאם לכללי וועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין – וכוללת, בין היתר, את התכונות הבאות:

  • שכפול אוטומטי של חתימות
  • שתילת שדות חתימה באופן אוטומטי
  • ייבוא חותמים מקובץ אקסל
  • אפשרות לחיפוש חותמים
  • חתימה על אותו מסמך, בזמנים שונים

  ועוד.

  מעבר לכל היתרונות שהוזכרו עד כה, מערכת נדל"ן Online גם מסייעת לכם להתקדם למשרד ירוק יותר,ובכך לתרום לשמירה על איכות הסביבה.

  נדל"ן Online – מהפכה של ממש

  במשרד עורכי הדין ללום מרגישים במהפכה של ממש, מאז התחילו לבצע עסקאות נדל"ן באופן דיגיטלי, והתחושה הזו לא פוסחת גם על הלקוחות, כפי שמסביר עו"ד ללום: "אנחנו רואים שהלקוחות שמגיעים אלינו לחתימה מרגישים שינוי דרמטי…אם בעבר חתימה הייתה מצריכה מאיתנו שעה או שעה וחצי, כיום הרוכש סיים את החתימות עוד לפני שהספיק לשאול שאלה ראשונה."

  "(בזכות הפתרון של נדל"ן Online) אני, כעורך דין, לא צריך לשמור יותר את המקור, העותק, אנחנו מקבלים חותמת מקור ולמעשה יש גם ארכיב דיגיטלי ששומר את המסמכים ומקבלים טביעת אצבע סוג של קוד לחתימה מה שהופך את החתימה שמונעת זיופים. אנחנו מדברים על פתרון מאוד מאוד יצירתי בתחום המקרקעין במדינת ישראל.", מסכם עו"ד ללום.

  הצטרפו למהפכת החתימה הדיגיטלית בעסקאות המקרקעין


   או חייגו 8770*