דף הבית » שימושי החתימה » אימות דו שלבי 2FA – דרך נוחה לאבטחת מידע

אימות דו שלבי 2FA – דרך נוחה לאבטחת מידע

אימות רב שלבי MFA

אחת הדרכים המומלצות לשמירה על מידע אישי היא באמצעות שימוש בפתרון אימות דו שלבי – Two Factor Authentication (או בקיצור 2FA), היוצר מערך אבטחה מוגבר והזדהות חזקה באמצעות שימוש בסיסמה (Pin) – הידועה רק לנו ובאמצעי זיהוי אישי (Component) הנמצא רק ברשותנו.

כדי למנוע קבלת PIN ו-OTP זהים, השרת המזהה אליו מנסים להתחבר משייך את הנתונים המתקבלים מהלקוחות על פי מפתחות הצפנה המונעים את האפשרות למקרים כאלו.

הגברת האבטחה ב- Two Factor Authentication

על מנת להגביר את מערך האבטחה הוטלו הגבלות על הסיסמאות הקבועות – החלפת סיסמה בכל פרק זמן מוגדר, בחירת סיסמה עם מספר תווים מינימלי, שילוב של אותיות גדולות וקטנות וסמלים מיוחדים בתוך הסיסמה ועוד, אלא שסיסמה קבועה ויחידה אינה נותנת אבטחה מספיקה.

כדי להימנע משימוש בסיסמה קבועה אותה ניתן לגלות ולהעתיק, וכדי לייצר אבטחה מוגברת למערך ה-Factor Authentication 2 , כדאי לעשות שימוש באמצעים ביומטריים כגון מנגנון זיהוי טביעת אצבע או סורק תווי הפנים אותם הגדרנו במכשירים חכמים תומכים, או לעשות שימוש ב-One Time Password – פתרון אבטחה המחולל סיסמה חד פעמית המבוססת על זמן או על אירוע.

במידה ואבטחת המידע בחברתכם דורשת לשדרג את פתרון ההזדהות מעבר לפתרון ה- Two Factor Authentication, ניתן להוסיף גורמי הזדהות נוספים מעבר ל-OTP, כדוגמת סורקים ביומטריים מתקדמים הסורקים לדוגמה את רשת הורידים בכף היד או את קשתית העין ליצירת מערך אבטחה מוגבר (MFA).

אימות דו שלבי – יעילות וזמינות

2FA הוא מפתרונות האבטחה הזמינים והנפוצים ביותר. כדי לשמור על ייחודיות מול מתחרים רבים המציעים פתרון אימות דו שלבי צריך להציע יכולות מתקדמות מעבר לסטנדרט הקיים.

Comsign Authenticator הוא פתרון לחילול סיסמה חד פעמית (OTP) כחלק ממערך 2FA, המופעל באמצעות מערכת ניהול ואפליקציה ידידותיות (Soft token). הפתרון של Comsign שונה מהמתחרים האחרים באמצעות פיתוח פיצ'רים מתקדמים כדוגמת Push Notifications המשמשים כחלק מזיהוי המשתמש המנסה להתחבר אל המערכות מרחוק.

במידה וברצונך להשתמש באמצעים חומריים (Hard token) לחילול סיסמה, המערכת של Comsign Authenticator תומכת בכרטיסים חכמים או בסטיקים לחילול הסימה החד פעמית בעת ההתחברות.

השאירו פרטים ונשמח לעמוד לשרותכם!

    אנא אשר שקראת והבנת את תקנות הפרטיות שלנו


    Comsign Authenticator ניתן להפצה אל לקוחות הקצה (עובדים או לקוחות) באמצעות SMS, לינק להורדת אפליקציה או באמצעות QR Code.

    אם ברצונך להגביר את האבטחה, ולהתקין מערכת 2FA בחברתך, Comsign היא הבחירה בשבילך.