ארכיון דיגיטלי

אחסון מסמכי ארכיון בענן מאובטח

מדוע יש צורך בארכיון?

עסקים מבצעים זיכוי על המע"מ בחשבוניות. בהתאם, ועל סמך הצהרה בלבד, העסקים מקבלים זיכוי כספי מהמדינה. המדינה מצידה, מאפשרת לרשות המיסים לבצע ביקורת מס רטרואקטיבית לעסקים על ההצהרות שהעסקים מילאו בשבע השנים האחרונות, ובכך לראות כי העסקים קיבלו זיכוי על מוצרים שרכשו ולא הונו את המדינה לצורך קבלת החזרים יותר גבוהים. בהתאם, העסקים מחויבים לשמור על העתק פיזי של חשבוניות, קבלות וניירות נוספים במשך שבע שנים מרגע הפקת המסמך. העלויות שקשורות בניהול ארכיון פיזי עצומות – יש לקחת בחשבון את המקום הנדרש לאחסון, את עלויות הנייר ואת כוח האדם המטפל בארכיון.

עמידה בדרישות החוק:

 • החתימה הדיגיטלית מאושרת על ידי קומסיין, הגורם המאשר, ובהתאם לדרישות החוק
 • תעודת החתימה האלקטרונית, מוכרת על ידי ממשלת ישראל ובהתאם לתקן הממשלתי כתעודה מאושרת
 • החתימה מוכרת במערכות ההפעלה של מיקרוסופט העולמית ואדובי

צרו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם!

  שם מלא (חובה)

  טלפון (חובה)

  שם החברה

  כתובת מייל (חובה)

  הדיגיטל מגויס לעזרה

  בשנת 2001 החלה המהפכה הדיגיטלית באמצעות חוק "חתימה אלקטרונית מאושרת".
  מעת שחוקק, ניתן היה לחתום על מסמכים שיוצאים מהארגון – הזמנות רכש, קבלות וכו' בצורה דיגיטלית, לסרוק את המסמכים ולשמור אותם על גבי מחשבים ושרתים, ובכך לייתר את עלויות ההדפסה הפנימים של המשרד. יחד עם זאת, כל החשבונאות הנכנסת אל החברה צריכה עדיין להישמר בארכיב הפיזי.
  בשנת 2012, רשות המיסים החליטה שהגיעה העת לבצע שינוי עמוק ורחב, והכניסה שינוי בהוראות מס הכנסה – ניהול פנקסי חשבונות, המפרטים את הכללים לסריקת מסמכים ובעורם וכללים להקמת ארכיב דיגיטלי (נספחים ו'-ז').
  השינוי מאפשר ביצוע חתימה דיגיטלית מאושרת על כלל המסמכים הנכסים אל תוך הארגון, ביצוע תהליך סריקה שיוודא כי המסמך שנכנס לא נפגם, ואת האפשרות לבער מסמכים לאחר שהדו"ח הכספי של אותה שנה נסגר – כלומר, הארכיב הפיזי יכיל לכל היותר מסמכים משנה חשבונאית אחת בלבד ולא משבע השנים האחרונות!
  השינוי הדרמטי מייתר כמויות עצומות של נייר, מקום ועלויות, והמשרד הופך לדיגיטלי, יעיל, מהיר וירוק.

  Comsign שם לפני כולם

  ארכיון דיגיטלי

  חברת Comsign פרצה את הדרך בישראל בנושא "חתימה דיגיטלית מאושרת" המחזיקה באישור משרד המשפטים. בעשורים האחרונים אנו החברה המובילה בישראל והיחידה בארץ שקיבלה אישור מחברות בינ"ל כגורם מאשר לחתימה דיגיטלית.
  עם השנים, הקמנו פתרונות נוספים, כולל שרתי חיתום מאובטחים, פורטלים לחתימה וכמובן – פתרון ארכיון דיגיטלי העונה לדרישות החוק והוראות רשות המיסים.
  הלקוחות שבחרו בפתרון הארכיון, בוחרים להרחיב את חבילת הפתרונות, ובכך הופכים את המשרד לדיגיטלי באופן מלא ,והתוצאות לא מאחרות לבוא: ייעול עלויות, ייעול זמן ופריון עבודה, והעיקר – הפיכת המשרד למקום עבודה ששומר על איכות הסביבה.
  לקוחות אלו אימצו גם את ה-Signer 1 – שרת החיתום מבית Comsign, הנועל את החתימה הדיגיטלית המאושרת אל תוך המסמך שנועד לסריקה והעברה לארכיון הדיגיטלי שהוקם בארגונים אלו.